Märdi Kelder

Mul on keldris igasugust värki…

 • Follow Märdi Kelder on WordPress.com
  • 104,151
 • Advertisements

Kuidas Facebookis vähem ahv olla

Posted by Märt &emdash; 09/04/2013

Olles TechCrunch’ist lugenud, et Facebooki uudistevoog saab uuenduse osaliseks, hüppasin õnnest mööda tuba ringi. Lõpuks ometi. Nimelt on uus filtrisüsteem väheke brutaalsem ja iga pilt mida mingi beduiin jagab, ei leia kohe kohta minu uudistevoos. See uudis on muidugi juba aegunud, aga mul käis üks tund aega tagasi lõplikult plõks peast läbi.

See on nii lollakas, kui sa igat kuradi asja jagad. Mul on reaalselt selline tunne, et mõned inimesed istuvad hommikul kell kümme arvuti taha ja jagavad igat kuradi linki ja igat kuradi pilti mis neile ette jääb. Roosa kleit, kass, koer, sinine kleit, joodik, surnud konn, säärik, 9gag, redtube, punane kleit… Miks? Ma saan aru, et aeg-ajalt leiad mõne naljaka pildi (Ma olen nõus aktsepteerima, et huumorimeeled on erinevad) ja otsustad seda oma sõpradele jagada, aga kui sa päevas kakskümmend pilti üles virutad ja need kõik ühest ja samast portaalist pärit on, muutud sa nõmedaks spämmariks. Ma suudan mõista neid jagamisi, millega sa midagi võita saad, olen ise mõnest osa võtnud, aga ära jaga sitta laiali… Ja jumala eest…Telegram.ee!?

Kui sa jagad mõtteterasid piltidena, väärid hilist aborti. See on kohutav. Täielik kuradi epideemia. Õudne. Spämm on spämm, aga kui sa selle sita veel pildile topid, läheneb see juba kriitilisele massile… Kas oleks vähemalt võimalik, et tekst ja pilt oleks kuidagi kooskõlas? Mitte, et naine jookseb mööda teed ja pildil on tekst: “Minu arust on Maxima hinnad paremad, aga näed…sõpruse nimel on hollandi leibjuust ka Makroflex.” Või siis…valge tekst mustal taustal… Miks sa lihtsalt seda tekstina ei postita? “Sest, et muidu ei hakka silma!” Ehk siis, sa ajad tähelepanu taga. Nõme inimene, pane ennast keldrisse kinni.  Veel hullemaks teeb asja see, et nendele piltidele on tekkinud oma kommuunid… Siin on pisike nimekiri kommuunidest, kust võib sitta leida:

 • Dont say you miss me wHen you dont even try to talk to mE.
 • Kõigile midagi.
 • Muheda rahva naljad
 • Maailma sügavus peitub meie piiride taga.
 • O.M.A klubi
 • Mõtle hetkeks
 • Oleme Positiivsed & Teeme Maailma Paremaks

Pange tähele, et kolmel kommuunil on pealkirjas punkt. Ma õppisin koolis, et kui pealkirjale punkti paned, oled munn. Aga noh…õnneks te käitute ka vastavalt. (Kõik kes jagatud pilte like’ivad on sama suured ahvid)

Facebookis ei ole mõtet näidata kui suur omega sa oled. 

Selgitus: On alfaisased, betaisased …….. omegaisased. 

Ma olen võib-olla ülekohtune, aga ma tõesti leian, et ennast austav mees ei hala oma saamatust naistega avalikult välja nagu mõned seda teevad. Kui sa postitad iga päev oma ajajoonele pildi surnud kalast, kuhu on peale kirjutatud: “Armastus….hea…aga valus”, ei tekita see mitte kaastunnet, vaid paneb mõtlema, et oled sitane luuser. Saa üle, või tee asi paremaks. Ja ära vestle avalikult läbi oma ajajoone kommentaaride oma suhtedraamadest.

Facebookis ei ole mõtet näidata kui suur eit sa oled. Natukene sarnaneb eelmise punktiga. Erinevus on selles, et eit oled sa siis kui oled suhtes ja postitad iga päev pildi sittuvast eeslist kuhu on peale kirjutatud: “Tõeline armastus tähendab üksteise kuulamist.”  Eit ei ole minu jaoks seksistlik sõna. Minu jaoks on ta täisesti sobilik nii meestele kui naistele.

Meil on pohhui! Jah sellega teen natukene liiga, sest ilmselgelt ei ole kõigil pohhui. Ma proovin uuesti…

Iga sinu tegevus ei vääri staatuseuuendust! Ausalt. “Lähen nüüd poodi!” ei ole oluline teave. Sest et meil on pohhui. Ma pidin ennast surnuks naerma, kui ma lugesin staatuseuuendust: “Ikkagi väga paha olla, sõidame kiirabisse” (parafraseering) Mul oli pikka aega väga lõbus. Keskendu oma tervisele, palun. Mõni kirjutab lihtsalt: “Olen nii õnnelik!” Tead mis!? Meil on pohhui!  Ja kui sa teed postituse: “Kõik on nii persses” ja siis sinult küsib mingi tainas, et “mis juhtus?” ja sa sitt vastad, et: “ma ei taha sellest rääkida”… Siis oled sa päeva debiiliku kanditaat. Nahhui sa siis üldse postitad!?

Ask.fm on taun koht, mida kasutavad taunid inimesed, kellel on taunid küsimused teiste taunide inimeste eriti taunide elude kohta. Nii… ma arvan, et see ei vaja selgitust isegi.

Siinkohal ütlen, et igal inimesel on õigus oma facebooki kontot kasutada oma äranägemise järgi. Isegi siis kui sa oled ahv. Aga…kas sa tahad käituda nagu ahv?

Advertisements

234 kommentaari to “Kuidas Facebookis vähem ahv olla”

 1. kilp said

  ja sina oled ahv, et kritiseerid üldse teiste ahvide tegvust facebookis, kuid ise samal ajal trükkides seda mida kõik teavad. 😀 😀 eriliseks tolaks teed iseennast.

  • Märt said

   Jube thi ja lollakas vastus. See thendab, et sinu kommentaar muudab sind ka tolaks. Sama loogika, et kui kriminaal saab riigilt karistuse, on riik kriminaal. Sa oled loll. Anna andeks.

 2. madisk said

  Väga hurmav.

 3. Raigo said

  Debiilik

 4. Nils said

  täiesti nõus, samas on ka toredaid inimesi kes ainult jagavad Riiete / kadunud loomade / ning veel ka idiootseid meme-sid 😀

  • Morgie said

   “Jagavad meeme”.
   Eesti keeles on see sõna “meem”
   Vaata sõnaraamatust järele. Või wikist. No guuglist ikka leiad. Vt ka “meemide sõda”, jne.

   Üks alaliik ahve on need, kes igal võimalikul ja võimatul juhul torkavad oma teksti mõne võõrkeelse sõna, parematel päevadel häälduspäraselt kirjutatuna. Oosõm!

 5. Caroline said

  No kust nüüd tuli maailmaparandaja.

  • Märt said

   Parandasin ma maailma vi? Idioot.

   • Caroline said

    Issand. Wtf mis inimene sa oled kõiki nii lihtsalt sõimama… Nagu mitte mingit austust pole inimeste vastu. Sõnatu.

   • Märt said

    On vga palju inimesi keda ma austan. Sa ei ole lihtsalt andnud mulle phjust, miks sina nende hulka peaksid kuuluma.

   • Marrko said

    Kle Märt, austus peab olema mõlemapoolne ehk vastastikune, kui sa kohe postitustes inimesi sõimama hakkad siis ilmselgelt ei meeldi see neile ja arvatavasti ei jõu su sõnum paljudele kohale, sest kui iga postituse taha kirjutad kas loll v idioot siis ilmselgelt tunnevad inimesed ennast puudutatuna. Kui sa tahad, et keegi sind kuulda võtaks siis ära ole nii enesekeskselt upsakas ja arvesta teistega, nii rääkides ei jõua sa kuhugi..

   • Märt said

    Random fact: Austus ei ole alati kahepoolne. Sorry, brah…

  • Liis said

   Väga paha tuju? 🙂

   • merili said

    Minu arust poles selles jutus midagi solvavat , kõik on õige , ja ma arvan et see pole tema probleem kui inimesed ennast solvatuna tunnevad. Järelikult elavad enamus nendest inimestest teiste inimeste arvamuse järgi .
    Jutt on samas jumala õige !

 6. uhuu said

  Nagu võitlemine tuleveskitega ?! Riik on nii või naa meil kriminaalne:d

 7. Peeter said

  Mu arust on siin tegemist väga õpetliku ja õige postitusega Märdi poolt. Vot tak.

 8. Eesti keele õpetaja said

  “Ma õppisin koolis, et kui pealkirjale punkti paned, oled munn.”
  Vägev kool ja õpetaja oli kindlasti.

 9. daki said

  😀 See kommentaarium siin. Ma tulen siia päeva jooksul tagasi veel mõned korrad, lihtsalt et naerda. Postitus ise on muidugi puhas tõde.

 10. daki said

  Oh God, mulle just viirastus, et keegi on sheerinud GIF-i! ISSANDJUMAL palun tehke nii, et gifid FBsse ei jõuaks…

 11. Roheline muru said

  Vali sõpru johhaidii ja lohista hiir postitusele, selle paremasse nurka ilmub nooleke, kus sa seda postitust peita saad ja pärast peitmist ka hallata, mida sa tollelt inimeselt näed. I dunno LOL, see juba ammu teada ja tuntud värk, vaevalt see rant siin midagi muutma peaks.

 12. õli said

  Haterid tundsid ennast ära

 13. Sheril said

  Super tekst, respekt!! Karm tõde.

 14. Mallukas said

  Ma lihtsalt ei suuda naermist lõpetada. Hea, et on asju, mida lugeda (inimesed minemas hüsteeriasse, sest tunnevad ennast puudutatuna) ja ei pea tööd tegema…

 15. Katrin said

  Vahest läheb ikka üle piiri küll see voog, ja ma arvan, et mõnikord on minu lisa voogu ka liigne, aga sellepärast ongi hea, et keegi hästi kriitiline on, nagu selle postituse autor, siis tõmbab jälle hoogu maha. Tekib normaalne tasakaal teadetes. Aga eks lõpuks otsustab ikka iga kasutaja oma voo üle ise.
  Igatahes, jah, mulle see postitus meeldis, mis siis et mõniasi minugi pihta käis.

  • Märten said

   Hoogu tõmbab maha, kui oled sitt ja luuser ja aborti vääriv? Enesehinnang peab ikka madal olema.

 16. õige said

  Jutt puhas tõde !
  Mitte midagi asjaliku enam uudistevoos eiole….enamasti ainult sitt ja jama mille jagamine käib sellise hooga, et see on lihtsalt ebanormaalne !

 17. Kets said

  Mulle täitsa meeldib see tekst. Inimese oma asi kui ta nii hinge võtab.

 18. Kätlyn said

  Nali naljaks aga Like sellele jutule.. Mis siis et mõni punkt sellest minu pihta on käinud ja mõni ka siiani käib… 🙂

 19. Kääps said

  Super, just kõik see kirjas mida pikka aega olen tahtnud öelda juba :D, hea töö! Respect!

 20. Jaana said

  Ohjah , minu uudiste voos ongi vist ainult jagamised.Kurb… Tegin endale facebooki selleks, et näha mis mu Eesti sõbrad ja tuttavad teevad ,nüüd näen vaid seda mida nad võita soovivad.Ja muidugi otsitakse ka kadunud inimesi sealt , politsei poole ei põõrdu vist keegi.

 21. Paap said

  Väga hästi , ma aksepteerin seda kõike ja mul on üldjoones sama mõtlemisviis . see annab veel mõtte ainet juurde 😀 ootan juba huvitavat järgmist storyt : d

 22. Vana said

  Kuna sind selline mõttetus häirib, on sul endalgi ilmselt pissu.

  Meeldis muidugi see koht: “Ma õppisin koolis, et kui pealkirjale punkti paned, oled munn.”
  (Y)

 23. Roosa elevant said

  Sinuga oleks kindlasti päris lõbus vaielda mingite teemade üle. Kahju, et ma hetkel nõustun kõigega.

 24. Kirss said

  Õige vahest ajab ikka tigedaks küll need poole toobised seal facebookis

 25. Poleoluline said

  Mõtted on head, aga see, et iga teine sõna on roppsõna, teeb sinust päeva debiiliku kandidaadi. Õigekirjavigu võiks ka vähem olla.

  • Märt said

   Faktiviga. Iga teine sna ei ole ropp. Kirjavead juhtuvad ja kipuvad sisse jma, sest ma ei toimeta hiljem teksti. Ja vib elda, et kerge roppus on selle blogi ldine stiil. Lay it on me…

 26. Mirjam said

  Mind kummastab, et kõigil on mure sellega, et muudkui on fb newsfeed mingit saasta täis.
  Ma olen vist õnnesärgis syndinud, et minu fb on täis megamahedaid inimesi. Rõõmuga loen igapäev newsfeedi läbi ja saan palju nalja inimeste juhtumitest ning ka väga palju huvitavat infot. Ainuke, mis liiale läheb on igas loosis osalemine, aga mulle meeldib ilusate kingade ja kleitide pilte vaadata nii et selle yle ka ei kurda.
  Minu jaoks jääb mõistmatuks see kõigi vingumine.. Kust te kyll leiate sellised inimesed, kes sellist pahna toodavad?

 27. Tabuteema said

  Ei,müts maha….tõesti väga täppi läinud tekst.Kuid näen ka selle portaali kasulikust,näiteks kadunud inimesed,loomad,seadmed jne….Tõesti on palju nende jagamisest kasu olnud.Aga ülejäänu pask….mingid koogid,märkimised kuskil restoranis istumisest,armastus valud jne…..no see on tõesti kõik täiesti pask ja mõttetu

 28. jflash said

  No kohe näha et KLÕPS käis ära :D:D:D Kerge hullari laks kui värske maaõhk ei aita 😀

 29. Doris said

  Minu arvates on FB meelelahutuskoht ja inimesed võivad teha seal kõike mis neile meeldib ja mille vastu nemad huvi tunnevad. Mina kasutan seda enamjaolt ainult inimestega suhtlemiseks. Artikkel on päris kuri ja jääb arvamus, et inimene kes selle kirjutas analüüsib täpselt inimeste postitusi. Kui midagi ei meeldi tegele millegi muuga!

  • Märt said

   “Kui midagi ei meeldi, mine ra” on nii loll asi mida elda. Ajateenistus? Vangla? Aga muide… Sa viimast ligukest lugesid?

   • On_yks_Mikk said

    Facebook on kohustuslik nagu ajateenistus?

    Ma nõustuks su terve postitusega, kui seal midagi kohustuslikku oleks. Aga enda facebook news feedi tekitad endale ise.

    Ise valid facebooki enda sõbrad. Ise valid kelle jutu news feedi lased. Seega sa ajad ise suht lolli ja mõttetut juttu. Siin ka mölised ainult inimestega (vastused esimestele kommentaaridele). Tundub nagu lihtsalt mingi üleoleku vajadus ja mõttetu vingumine. Ise ütlesid, et ära oled eit… No ära oled siis!

   • Märt said

    Minu mõte lendas sul üle pea. Proovi uuesti.

   • Tartz said

    Utf-8st oled midagi kuulnud muidu ?:D

 30. LoL said

  Väga viis!

 31. evely said

  Sa unustasid need inimesed, kes üle kahe nädala muudavad oma perekonna seisu pidevalt 🙂 need inimesed on hullemad ahvid 😀

  • Merka said

   Phaha:D Ma juba tükk aega otsisin seda kommentaari. Kas ometi keegi ütleb seda:D Jutt muidugi meeldis:) Hea vaheldus igapäevasele rutiinile:P

 32. JOE said

  Tore on siin sotsiaalvõrgustiku otstarbe vastu võidelda. Eks see olegi selleks tehtud et sa saaks enda tuttavatega ühenduses olla ja ka jagada – kõike ja palju. Muidugi on sul õigus ja mõned ahvid ei peaks tõesti šeerinuppu vajutama iga kord kui mõni postitus neid vähegi naerma ajab, aga siiski on see igaühe oma valida mida ta enda newsfeedil näeb. Kui mingi ahv ikka enda 9gagi postitustega su fesari ära solgib, siis üks klõps kustutab ta sind enda sõbralistist ära. Võib ka lihtsalt valida ‘unfollow’; siis jääb see ahv sulle sõbraks aga sa ei näe tema jagamisi enda facebookis.
  Aga hästi kirjutatud ja kindlasti tõepärane postitus.

 33. A said

  Tead väga vale see jutt pole, aga ausalt, sa vingud siin nagu EIT!

 34. kaelkirjanik said

  kuule ahv, kui sa ei jaga..
  ..siis sa ei jaga matsu.

  tõmba heaga jee siit netist ja fesarist ka.
  ega see mingi safari pole…

  tra mul on vaja selliseid postitusi lugeda…

 35. Balthazor said

  Aga kuhu jäid Kättemaksukontori tuhat üks fännilehte? Ning nende tegelaste “kodulehed”. Pidevalt keegi jagab neilt mingit jura, märgin küll nurgast, et enam ei näidataks “Kmk fännklubi” postitusi, aga sama nimega lehelt paari nädala pärast jõuab ikkagi mingi pahn mu seinale. Võiks olla, et sama nimega ei saa olla üle…ütleme 3 lehe (leiduvad paraku samanimelised isikud), ent mitte 10 “Häidi Ja Marioni Fännileht” nimelist soperdust samal ajal…Tõeline spämmiallikas.

 36. noja. said

  Rahvas , mis siin pobisete. See isik ju ei mõelnud teid otseselt! Olgem ausad , iga teine inimene arvab , et see mida mõni fbs päevast-päeva korraldab on täielik idiootsus, te lihtsalt seda ebameeldivust ja tüdinemust suruta endasse ja vaikite , kartes et nüüd tuleb mingi jama… Igal inimesel on õigus öelda, mida ta reaalselt arvab sellest kõigest. Te lihtsalt vast tundsite end puudatutuna , kuna olete samasuguset ” spämmarid ” või lihtsalt meeldib kritiseerida – lihtsalt üks hale vinguja alustas pommitamist ja teised nagu pugejad jätkavad. Kuid see kogu pikk tekst oli karm reaalsus ! Respect.

 37. A. said

  Kuldne, hehee

 38. Kristiina said

  Tundsin ennast ka mõne punkti juures. Aga postitus Märdi poolt on õige ja need kes nõus pole tunnevad puudutatuna. Igalühel on ju arvamusele õigus.

 39. E. said

  mölise vähem. 😀

 40. kuts said

  Sul oleks mõttekam üldse fb-st eemale hoida 😀 Sa pole selle mõttest vist veel eriti aru saanud. Selleks ju ongi tehtud, et kõike ,, huvitavat´´ oma sõpradega jagada. Ära siis lihtsalt topi sellist rahvast endale sõbra listi, kellega sul midagi ühist pole.

 41. See oli maailma parim postitus 😀 Ma lugesin seitse või rohkemgi korda läbi ja loeks veel 😀 Kõik oli siin postituses nii tõsi et johhaidii 😀

 42. Oliver said

  Nüüd oled sa ise ka paratamatult tekitanud epideemia, kus jagatakse ainult sinu “sitta”, mitte, et sinu mõtteavaldused ei klapiks minu vaateväljaga.

 43. Sinihobu said

  kuradima õige jutt. eriti veel nende tekstiga piltide kohta. silma pilt ja peal kirjas ’i have brown eyes’ tekitab küll tahtmise mõned idikad maha lasta, no andke armu!

 44. rene said

  Ma lisaks selle ka et.::
  “kui sa soovid selle voodi peal tulevikus keppida, siis jaga seda linki oma sõpradele ja kepi kõigepealt nende ajusid ja siis me loosime välja kellegi. Tüng, sittagi me ei loosi. Lihtsalt tee meile odavalt reklaami”
  Ja rahvas jagab. Ja jagab. 😀

 45. Hirnufaktor said

  Mis nende eitede ja taatidega on? Kas eit ja kanditaat on abielus? Või on kanditaat munn?

  Üldiselt on ju kõige lihtsam sitatootjad lihtsalt ära blokkida. Või sa naiivselt loodad, et nad muutuvad ja tegelikult on nad intelligentsed olevused, kes lihtsalt on eksiteel? Unusta ära.

  Iseenesest on ju kenasti kirjutet, aga tulemust see muidugi ei anna.

  Suht naiivne on inimesi süüdistada selles, et nad Sulle ei meeldi. Ja mille kuradi pärast sellist lambakarja oma sõbralistis pidada? Mingi karjane oled või?

 46. true story said

  1. selle artikli kirjutaja on ”taun” vaadates ta kokkukuivanud maailmavaadet ja slängi.
  2. kommenteerijad on neurootilised ja negatiivsed pori pildujad (üldine hall mass).

 47. E said

  Oli tore lugeda, et Sulle koolist meelde jäi, et pealkirja lõppu ei panda punkti. Koolist oleks võinud Sulle meelde jääda ka see, kuidas kirjutada sõna “kandidaat”. Nii, nagu Sina kirjutasid, ei ole õige. Lisaks veel hulganisti komavigu jne. Ausalt, see postitus oli lihtsalt viis tähelepanu saamiseks tihedalt roppsõnu ja vandumist kasutades, aga midagi mõistlikku siit välja ei tulnud.

 48. LaLa said

  Ma tavaliselt ei kommenteeri küll selliseid rebel vaimusünnitisi aga tahaks lihtsalt öelda…midav ma just lugesin?! 😀 Ära hädalda v mis selle arvamuse avaldamise mõte oli nagu? Maailma muuta? Tähelepanu saada? Keegi ei muuda oma käitumist niikuinii, sa ajad herilased ainult vihaseks, igaühel ei ole kõrget IQ-d välja arenenud! Ja mida ropendamist! Ma ei ole ise ka mingi eriliselt pinges intellektuaal aga no kammoon, ropendamine ja random rahva (kes on sõbralisti saamiseks “ära kinnitatud”) taga sõimamine näitab midagi artikkli autori kohta ka! 😀 Tahaks hoopis teada mida Sina fb tegemas käid kui kogu sõprade tegevus närvi ajab ja pildid ja asjad Sinus sisepingeid tekitavad? 😀

  • Märt said

   Maailma muuta? Tnan, et minust nii krgelt mtled. Ropendamisestbpeaks eelmiste kommentaaride juures juttu olema. Muuseas… On kindlaks tehtud, et ropendamine on ausa inimese tunnus. Aga ma tnan, et leidsid aega, et trollifestivaliga hinemiseks.

 49. Antonio said

  Jutt jumala õige ju, mis te inisete

 50. ÄRA LOE MUIDU KUKUD SÕIMAMA said

  need kes jagavad igat paska ja kuradi kirjeldate oma staatuses igat kukkuvat sita junni siis minge twitterisse ,palun !

  see jutt mis siin on see kõik 100% anoh haters gonna hate.

 51. martin said

  5+ sulle oma arvamuse avaldaja, jutt jumala õige, eriti häirivad need kleidi jagajad ja peredraamade jagajad :S ahvid on nad tõesti !

 52. Keili said

  Üks suur asi jäi sul mainimata. NEED JALGPALLI POSTITUSED. Noooo kurat. Need, keda see jalka kotib, need vaatavad nkn seda. Mille jaoks on vaja igal tropil seda seisu kommenteerida… mulle tundub, et need jalka hullud vms, ei olegi nii suured jalkahullud kui suudavad jalkavaatamise vahelt fb’s reostada

 53. Gerli said

  amen! leidsingi oma hingesugulase vist!

 54. Max said

  Väga õige jutt!

 55. AA said

  Märt, unustasid selle kommuuni 😉
  https://www.facebook.com/pages/Julgus-m%C3%B5elda-julgus-%C3%B6elda/270661852945813?ref=ts&fref=ts

  näide, kuidas on võimalik võtta üks suvaline elutõde ja siis seda nämmutada nii, et tuleks Tammsaarelik jutustus kokku 😀
  Ja kes seda laigivad? Elus pettunud naised….

 56. B. said

  Sind tsiteerides: “Ja jumala eest…Telegram.ee!?”
  Ma tahaksin väga teada, mis sul telegram.ee vastu on? Palun seleta lahti.

  • Märt said

   Telegram.ee on solki tis meediavljaanne. Wanna fight about it?

   • B. said

    Actually, I do.
    Põhjenda ära, miks see on solk? Kas sa tõesti usud, et võimul olevad inimesed on omakasupüüdmatud ja täiesti ausad? Kas sa usud, et 9/11 oli terrorirünnak, kui paljud faktid tõestavad vastupidist? Uuri veidike…Kui sa süveneksid vähegi asja, siis mõistaksid, et kõik ei ole maailmas nii, nagu telekas või ajalehtedes räägitakse. Soovitan sul vaadata “Ulmefilmi” siin: ulmefilm.ee. Kui sa pole mingi tavaline iriseja ega vinguja, siis ei tohiks see ju midagi hullu olla. Kui sa leiad peale selle filmi vaatamist ka, et see kõik on täielik jama, siis pole mul enam midagi öelda.
    Solki täis meediaväljaanne, sa ütled? Õhtuleht, Delfi jne- kas need on paremad? Kõik puhta pläma täis (Justin Bieberi lollused, keegi paljastas rindu või tagumikku jne). Ometigi olulised asjad, mis maailmas toimuvad, need on sinu jaoks puhta solk! Vaja on üles ärgata!
    Siin üks fakt: 1950-ndatest 1973. aastani tegutses USA valitsuse juhtimisel projekt MK Ultra ehk mõistusekontroll. Selle kohta on olemas dokumendid, pildid katsealustest jne. Inimestele tehti salajasi katseid narkootikumidega (ennekõike LSD-ga) ja teiste kemikaalidega, rakendati hüpnoosi, sensoorset isolatsiooni, eraldamist üksikkongi, verbaalset ja seksuaalset ahistamist ja teisi piinamismeetodeid. Katsealustelt leiti peast implantaate ja kiipe. Seda tehti ka lastega. Kas pole mitte võigas?

    Waiting for the attack..
    B. (16)

   • Märt said

    Ma juba he inimesega rkisin sellest. Kipub nii olema, et hte poolt ei usuta ja seelbi saab teisest poolest sulatsi. Mlemad pooled pilluvad kallutatud propagandat. See ongi solk.

  • AA said

   to B: kas kuulud ka nende hulka, kes võtavad kullana igasugu Ulmefilmide ja Telegrammide väiteid? Elu on nii igav, et on vaja kõiksugu vandenõusid uskuda? 😀

   • B. said

    Puhta kullana kindlasti ei võta. Elu on huvitavam, kui sa arvatagi oskad… Kui sa pole antud filmi vaadanud, siis sa ilmselgelt ei saa sellest kõigest aru. Uuri veidi fakte.

   • Märt said

    Ma olen ulmefilmi niniud. Mis on jrgmine soe soovitus? Zeitgeist? Done. Next…

   • B. said

    Kas on vaja olla nii üleolev? Mis siis on sinu jaoks õige? Mida sina usud? On sul üldse mingit arvamust maailmas toimuva suhtes? Kas Zeitgeist või Ulmefilm ajas sind tõesti oksele selle “mõttetu mölaga”? Kas sa arvad, et see, mis maailmas toimub on õige ja iseenesest mõistetav? Et selle jama takistamiseks (mõtlen selle all inimkonna vaimset terroriseerimist) ei peaks midagi tegema?
    Jah. 7 küsimust.

   • Märt said

    1. Vahetevahel kll. (Eriti kui rkida postitusest, millel ongi selline stiil) 2. Vga lai ksimus. See, mis sobitub minu maailmapildiga. 3. Sorri…loetlen kis ajad ette mida usun? 4. Jah. 5. Pole seda vitnud, lihtsalt ei vta kike kui puhast tde. 6. Kik mitte 7. Tehakse ju.

   • B. said

    Hea küll, polegi sa nii tobujuss, kui ma varem arvasin. Sinu jutus on iva, kõike ei peagi puhta kullana võtma. Siiski leian, et päris paljud oletused Ulmefilmis on loogilised. See on vaid minu arvamus ja ma ei sunni seda kellelegi peale.
    Üks asi mulle meeldib su juures- sa oskad korrektselt kirjutada (koma järel tühik, mitte koma ees; suured algustähed; hea sõnastus).
    Siiski kritiseeriksin rohkem neid samu Oleme Positiivsed & Teeme Maailma Paremaks või KMK fännilehti. Need teevad närvi mustaks küll.

 57. liina said

  Ausalt,pane ennast põlema või midagi , kas sa tahad öelda,et sina ei laigi siis igast Sitta ?? Vingud siin teiste kallal kuid ehk võiksid vahest peeglisse vaadata ja mõelda mis vigu sa teed , ma arvan et kui keegi siin on ahv ,siis oled see sina kõige suurema jooneliselt..aga mis teha kui inimestel on tähelepanu vajadus 🙂 tead et on olemas üks nupp mis eemaldab sellised asjad sinu fb lehelt ? Viisakas jutt sul ka muidu 😀

  • AA said

   (tüüpiline kommentaar naise poolt, kes ei taha tunnistada, et see jutt tema kohta käis)

   • liina said

    😀 ma ei ole öelnud et ma ei tunnista oma vigu,kuid inimene ise rääkis ka iseendas asi on põhimõttes,tema jaoks on kõik ahvid aga tema ise on nagu kukununnukene :D. KUi mulle miski ei meeldi siis oskan ma asju peita , mitte ei vingu sellise asja kalla :D,iga ühel on õigus oma fb lehel postitada mis tema tahab

  • Märt said

   Jah. Ma ei laigi igasugust sitta. Ja panen ke sdamele ja tlen, et mul ei ole thelepanuvajadus. Next…

   • liina said

    No see on siis juba sinu probleem,nahhui sa teiste kallal mölised siis ?? 😀 sa siiski oled ju ahv kui siiski sa laigid,sest mõne inimese jaoks on see täielik pask mida sina laigid,selle peale mõtlesid ?? i don’t think so !

   • Märt said

    What, are you five? Ma just tlesin et ei like’i igasugust sitta. Whoah…you missed it.

   • liina said

    Sina panid just mööda,ma ütlesin sulle,et teistele võib sinu laigitud asjad täiesti pasana tunduda,nii et siiski oled sina ka ahv,või kardad oma egole pihtya saada et ei julge seda välja öelda ? 😀 . OLeks ma viiene siis ma ei möliseks su kallal ni palju 😀

   • Märt said

    Selge. Sa ei vljendanud ennast piisavalt selgesti. Nd mistan.

 58. missee sinuasion said

  ma arvan, et egas sa ise ka parem pole, kui need teised ahvid… vaata oma keelepruuki…

  • Jänes said

   Ehk “sa kasutasid roppusi, sinu argument on vale”. Ausalt, kui sa solvud iga ropu sõna peale mida sa internetis näed, siis internet ei ole sulle mõeldud.

   • eRx said

    Vulgaarne ja labane kõnepruuk ei tee argumenti veel valeks, aga ebameeldiv on sellist teksti lugeda. Isegi, kui jutus on iva. Kõike seda oleks saanud ka palju meeldivamas ja kultuursemas toonis kirjutada, aga nagu ma kommentaaride järgi märkan, siis kirjatüki autoril on selline kõnepruuk igapäevane. Igal inimesel on õigus enseväljendusele, aga lihtsalt vahest on seda raske tolereerida. 🙂 Päikest.

   • Märt said

    Igapevane?

 59. Madis said

  Jagatud

 60. Kats said

  Kuhu siit nimekirjast jäid kooli.ee, meestekas.net ja pilkaja? Ilmselt sobivad nad roppuste ja sisuvaliku poolest rohkem artikli autorile.

  • Märt said

   Loll eeldus, vtsin oma uudistevoost esimesed mida ngin. Ei poolda ka neid, oled rahul?

   • Kats said

    Aga reklaamid telekast, raadiost ja ajakirjadest ka häirivad? Neid ju ka lastakse igal ajal söögi alla ja söögi peale. Ja nende tegemine maksab raha. Ja palju raha. Facebookis reklaamimine on õnneks tasuta ja pole imet siis, et seda võimalust ära kasutatakse.

   • Märt said

    Hirivad ikka, aga miks reklaamida tsitaati pildil?

   • Kats said

    Tsitaat pildi või pildita on ka reklaam mõnele teisele lehele, kus reklaami panemise eest makstakse, võib-olla on see moodus tüütu mõnele, aga ikkagi odavam variant. Kõik ei istu arvuti taga tasuta.

   • Märt said

    Selge. Nd on kogu see tegevus igustatud.

   • Kats said

    Tee siis oma nimekirjas väikesed korrektuurid palun

  • Märt said

   MIDA!? Pean oma nimekirja täiustama, sest SINA tahad seda?
   Loon analoogse olukorra: Postimehes avaldatakse artikkel kus on selline lause: “Seal olid suvalised numbrid, näiteks 23, 57, 3, 2 ja 75.” Nii… nüüd sina tunned, et number 69 on puudu… Kas sa helistad Postimehe toimetusse ja palud neil artikli ümber teha?

   Kui sa ei suuda praegu näha kui lolli asjaga sa hakkama said, on mul siiralt kahju.

 61. Davis Arike said

  Väga õige! Facebook on täis ajukääbuseid ja imeväike protsent normaalseid.
  Yldiselt need normaalsed kas suhtlevad vaid omavahel, mõnitavad rumalaid või kasutavad neid ära (näit pollitik, sest lollilt saab ikka kergelt hääle. Firmad, kes panevad lollikesed tasuta oma reklaame jagama jne).
  Kes jälgib ajakirjandust maailmas või vähemalt Eestis, peaks teadma, et Facebook, ehk Puzbuuk käib ammu alla ja normaalsed inimesed hylgavad selle madalaubaliste portaali.

 62. Kriitik said

  Iseenesest on jutul iva sees kuid milleks selline sõnavara ? noh olgu see selleks aga.

  Mille kuradi pärast sa nii üleolevalt suhtud teistega kes on võtnud vaevaks su teksti lugeda ja oma arvamust avaldanud.

  Sest teotreetiliselt on see blogi post täpselt samasugune sitt mida keegi oma facebookis jagas.

  Oh.. And by the fucking way.. next time why wont you write the whole post in english??

 63. Liis said

  Äärmiselt hea lugemine. Mõne jaoks vb veidi vürtsikas kirjastiil, aga kuna see meie eesti rahvas üks paras kamp tuimareid on, siis ainult NII saab inimesi veidi raputada.. Ma arvan, et igaüks tundis end selle jutukese sees väikese tegelasena… 😀

 64. janno said

  (Y) tubli poiss 😀 jätka samas vaimus 🙂

 65. kerstin said

  bhahaa…unustasid need ahvid kes iga 5 min järel profiili ja kaanepilti muudavad 😀

 66. Caru said

  Teksti oleks saanud võib olla veidi leebemalt ja paremini koostada, et jõuaks inimeste ajusoppidesse ka midagi. Muidugi on humoorikas lugeda neid slänge ning lause ülesehitusi. Haarav lugemine ütleks isegi.

  Jutus on tõde, kuigi seda tõde on üldsusel võib olla raske märgata.

  Ning mis puutub kommenaariumisse, siis itsitan nagu väike plika (mida ma ka olen) ja mõtlen endamisi, et Eestlase lemmiksöök on ikka teine Eestlane.

  Jõudu jaksu kõikidele sõnavõtjatele ja, et teie jõud ei raugeks! Muidu pole lihtinimestel enam midagi lugeda.

 67. Katu said

  Võimalik, et mõni kivi lendas ka minu kapsaaeda AGA! head tähelepanekud, mõnusa otsekohesusega kirjutatud ja eriti magus oli seejärel veel lugeda kommentaare. 🙂 Kohe nummi kuidas kõik need pisikesed tüütud piltidega metsikute mõtteterade jagajad särtsu täis läksid. Kui ma esimesi sellised sügavaid mõtteavaldusi (a la Sa oled ilus ükskõik mis teised ka ei ütleks) FBs nägin, pidin pikali kukkuma.. viimati sai midagi taolist 6. klassis salmikusse kribitud… kui siiski. Sõnaga, aitäh hea kirjatüki eest! 🙂
  PS: Saab jah kustutada ja keelduda ja mida kõike veel aga saab ka näit 35 aastaselt natuke rohkem mõistust kasutada.

 68. Kristjan said

  Ütleks veel siia hulka,et need hästi toredad nimed, noh mis need ongi ( Ni Nada; EiÜtle jms) on ka väga ahvilikud ja pedelikud

  • True story said

   +1

   Kiku Da Boss, Merru Muzzziii, Hellu oläään jne..
   Oh appikene miks, minge reiti või kuhugi väga kaugele palun!

 69. Caru said

  Kusjuures üks punkt jäi vist välja toomata, või olen ma ainus keda see teema häirib. Aga värsked emad kes postitavad oma titest pilte. “Tite esimene ila”, “tite esimene samm”, “tite teine samm” jne. Ma saan aru, et see on sündmus mis muudab naise elu, aga MINUL ei ole vaja ja ausalt ei soovi, su ilast last vahtida päevast päeva.

  • olionjajääb said

   Oled kade??
   Eks paljud emad tahavad oma rõõmu ka teistega jagada ja kui sulle ei meeldi ära vaata…. Eksole

   • Märt said

    JAH! KUI SULLE EI MEELDI, SIIS ÄRA VAATA!
    (Courtesy of a five year old)

   • Caru said

    Mille peale ma kade peaks olema? Ma olen kade, et ma ei kuule mingit tite röökismit hommikust õhtuni. Ma olen kade, et ma ei pea oma elu jätma pooleli. Ma olen kade, et ma ei pea võtma noorepere laenu ja ma olen kindlasti kade, et mu laps peab kasvama alla keskmise tingimustes….

  • Morgie said

   See käib täitsa vabalt punktide üks ja eelviimane alla ja ei erine kvalitatiivselt iga muu suvalise asja jagamisest, ma eeldan.

 70. Anna said

  See tekst siin oli parim asi mida ma olen lugenud täna. Ja need kommentaarid – ma siin juba mingi hea 15 minutit naeran. Suurem enamus on sellised facebooki sõltlased, et anna olla. Õiged seisukohad, Märt, pane aga edasi. 😀

 71. Yaeger said

  Kuidas sul saab pohhui olla, kui keegi su sõbralistist kirjutab et ta on õnnelik? Järelikult oled sa siis sinu stiili kasutades ise räme munn ja vajad tähelepanu, ka selle postitusega siin.

 72. Anreeee said

  Pane mind sõbralisti, ma üldiselt ei jaga midagi! 😀

 73. Yaeger said

  Kuidas sul saab pohhui olla, kui keegi sinu sõbralistist kirjutab, et ta on õnnelik? Järelikult siis sinu stiili kasutades oled sa ise üks räige munn ja vajad tähelepanu, ka selle postitusega siin. Ja lõpetuseks mine putsi ka veel.

 74. Lumii said

  Ühe lisaks ka: “Lund sajab,”
  Või siis üleüldiselt FB on ilmajaam.

  Aitäh info eest. Mul ei ole kodus aknaid.

 75. pohhuimidaükskretiinseletab said

  huvitav mis koolis käidi,et õpetati ..kui pealkirja lõppu paned punkti siis oled MUNN?? Uugamtsa abikooli kasvandik?

  • Märt said

   Võtan vabaduse sulle öelda, et oled idioot, sest ei suuda nii elementaarsest naljast aru saada. Edu elus, mu noor dekadent!

 76. Jana said

  Mis ma siis ütlen Sinu arvamusavadluse peale…kui üks mu sõber jagas seda kui tõetera, siis esmalt arvasin, et selles tekstis leidub etteheide neile, kes facebookis ahvivad, teevad järgi, on mõjutatavad igasugusest reklaamist jne Huviga hakkasin lugema ning iga rida, iga mõte edasi selgeks, et Sa lihtsalt solvad puhtlabaselt. Ma arvan, et Sa pöördusid umbisikuliselt teatud Sinule vastuvõetamatu rahva poole, kellel puudub Sinu sõbra nägu ja otse silmast silma Sa niimoodi ei suhtle! Kas ma arvan õieti või Sul on p…… :)))) On asju, mis mulle ka ei meeldi facebookis, aga mul on raske kaasa minna selle mentaliteediga, et siis peab solvama. Et kui oskad solvata, siis oledki ära pannud ja muutus tuleb esile. Või ei olnudki selle arvamusavalduse mõte selles, et midagi muuta…oli lihtsalt vajadus end tühjaks karjuda??? 🙂

 77. M.M said

  Just, See kõik on absoluutselt idiootne. Facebook tundub juba selliste puberteetikute maailmana minu silmis. Jah mul on Seal küll konto, aga see ikka peamiselt suhtlemiseks, mitte mingiks eluoluliseks päevikuks, kus mu iga mõttetera, sündmus, või nähtud pilt kohe salvestada ja see suurele maailmale vaatamiseks tuua…… Mhh aga mõni su vastus komentaarile näitab, et Sul ei ole kupli all päris kõik ok, milleks on Sul vaja nimetada inimest, tema arvamuse pärast idioodiks?? see,et Sa oled inglise keele tundides käinud, ei varja Sul lapsikut suhtumist teistesse inimestesse.

 78. Viia said

  Inimesed vist tunnevad end puudutatuna, kui sellised “ilusad” kommentaarid tulevad. Minu meelest jutt täiesti õige. Keep it up!

 79. Mari said

  Facebook’iga on minu arvates nagu kunstiga. Mida rohkemate inimesteni see jõuab, mida massilisemaks see läheb, siis ka seda rohkem massikultuuriks see muutub. Massikultuur aga tõmbab järjest alla kunsti algset väärtust. Inimesed lihtsalt suudavad kõik ilusa ja vajaliku muuta täiesti labaseks ja me ei saa sinna mitte midagi parata.

 80. Rihard said

  Sa vajad medalit.

 81. lollerghoster said

  Tavaliselt ma blogisid ei loe, aga tuttava tuttav jagas seda FBs. Tore, kui õnnestus end välja elada, kuid siin polnud midagi erilist (no offence). Siin tuleb ka välja teemas kajastuv probleem – miks jagada asju, mis pole erilised, tähtsad jne. Kunagi tahtsin ma ka jagada ikka eriti head mussi (ei, mitte eurolugusid ega Heli Läätse laule, kuigi jah, ka need võivad olla kellegi jaoks tähtsad), muusikat, mis on väga suurele osale eestlastele uus, võimalik, et ka huvitav, aga see kaob meeletusse uudistevoogu täis Club Illusioni evente, magavate kutsikate pilte ja Jewels of the Amazoni high score’e. Nüüd ma olen loobunud, mul on pohhui.

  Aga ikka tore kui vihased inimesed avaldavad arvamust, vahel harva on eestlaslik rõõm seda lugeda.

 82. Karl Erich said

  Mul aint üks küsimus, miks sa lased siis ahvidel enda facebooki sõbraks hakata? Mul võrdlemisi suur sõprade hulk FBs ja seda mis sa siin kirjeldad näen ma healjuhul kord kuus. Ise oled ahv, et ahvid näguraamatus pinda käivad. Keegi ei meeldi siis kustuta ära listist, mis sa ahvidest ikka puuris kinni hoiad, muutud veel ise samasuguseks

 83. K. said

  Arvan, et kõige rohkem tundsid end puudutatuna Su enda sõbrad , kes nüüd vaatavad mida nad oma facebookis on jaganud ning otsivad põhjusi mis sundisid Sind endast nii välja minema ja sellist „ahvisuserohket“ postitust kirjutama. On julge samm oma osasid sõpru avalikult ahvideks nimetada! Äkki peaksid vaatama kriitilise pilguga üle oma sõbralisti ning „ahvid“ listist eemaldama? Vähem peavalu Sulle ja ebatsensuurset sõnavara Sinu blogi lugejatele. „Saa üle või tee asi paremaks, ära hala“- Sinu soovitus armuvalus meestele. Võta ka ise sellest õppust. Ei too see hale nutt meestele soovitud naisi nende juurde, ei muuda ka Sinu mõtted oluliselt inimeste (või peaksin ma ütlema „ahvide“ ?) postituste sisu, sest omade keskel koguvad nad „like“-sid ja on iga oma postituse üle väga uhked ning neil on võrdlemisi ükskõik mida keegi Märt oma keldris neist arvab:)

 84. Kristian said

  Ma pole ammu midagi nii idiootset lugenud nagu need kommentaarid.
  See artikkel peaks sulle näkku hüppama igakord kui facebooki sisse logid.

  Eestlase orjasoon on nüütseks isegi internetti jõudnud, maa kündmise asemel vaatab päev otsa reklaami ja toidab kohalike juute.

  • Kats said

   Just-just, õhutame antisemitismi, rassismi, kõiki ja kõike, mis meiega ei sarnane! Laske minna, ilmselt teisuguste jaoks Zuckerberg facebooki lõigi.
   Ma tahaks nüüd teada, mida facebooki üldse postitada võib? Mida sina Märt sinna postitad? Ja kuidas emal läheb?
   Orjasoon ongi see, kui iseenda mõtlemine puudub ja kiidad takka mingit mõttetut mula.
   Ma ei usu, et facebook loodi selleks, et seal mõttetut vihkamist üksteise vastu üles näidata.

   • Kristian said

    Facebook loodi, et inimestel oleks omavahel lihtsam suhelda ning oma tutvusringkonnal silm peal hoida mitte teistele spämmi saata. Nahui sa pead neid reklaame jagama, võida seda ja kolmandat – tee checkin kuskil nurgataguses riiete poes mille just avastasid. Ära pildista oma põhjakõrbenud toitu, anna parem retsept millega inimesed ka midagi peale oskavad hakkata. Üritused kus osaled või plaanid minna, Kasvõi seda, et sul on vabapäev ning tahaksid midagi teha. Normaalset sisu on palju midagi teistele jagada mitte reklaam spämmi.

    Kui sa just pubekas ei ole, peaks sul piisavalt aju peas olema, et aru saada mida on õige postitada ning jagada, ja mida mitte.

 85. SASS said

  Palju lihtsam oleks Sul olnud kirjutada oma staatuseks “Ahvid olete!” Oleksid säästnud ennast pika jutu kirjutamisest ja asjad käiks samamoodi edasi, nagu praegugi, pärast seda avaldust.

 86. David said

  Ma ei hakka pikka juttu kirjutama,aga toon paar näidet lihtsalt.
  Esiteks iga inimese valik,mis kell ta facebooki siseneb,iga inimene jagab oma mõtlemise või meeldivuse järgi seda pilti või mis iganes asja.Või kes seda on öelnud,et facebookis ei ole mõtet näidata,kui suur Omega sa oled ?Sa oled ainult enda arvamuses kinni kõige oma jutuga.Lepi sellega,et iga inimene on erinev,kui sulle ei meeldi midagi(näiteks sõber,kes jamab päevast päeva midagi siis sa saad ju facebookis nii ka muuta,et sa ei näe üldse ,mida ta jagab,aga ta on sul sõbralistis,oma valik.Teised ei ole sina!

 87. Taavi said

  tyypiline fucking eestlane…. k6igest ja k6igist on POHHUI kui ainult saaks teisi maha laita ja syydistada. Inimesed kes need kommuunid loonud on ei ole seda teinud selle jaoks et mingid ahvid seda jagaksid. Ta teeb seda enda l6buks ja töötab raskelt selle kallal. Kuid siis tuleb mingi värd nagu sina ja saadab kõik pohhuilt perse. Mõtle ise ka peaga natuke ja kuidas kurat see sinu asi on mida ma facebookis jagan v6i mitte.

  • Märt said

   See ongi sinu enda asi. Ma polegi väitnud, et sa mingeid suuri riigivastaseid tegusid teed. Ma juhtisin kõigest tähelepanu. Aga tore, et suutsin sinu emotsiooni valla päästa.

 88. Alan said

  Jutt on hea, naersin kõvasti! Kuid Märt, arvesta sellega, et kui nüüd ahvid, kes ei tea veel et nad on ahvid, ujutavad mu seina täis sinu postitusega, siis oled paraku munn sina! 🙂

  Cheers!

 89. pohui said

  Vata,tänapäeva tehnoloogia maailm on sedavõrd kiirelt viimasel kümnendil arenenud, et inimloomad, lihtsalt ei oska seda sihipäraselt kasutada, nagu Sina seda oma vaimusilmas näinud.Saan sinust aru,et teraskonstruktsioonidega kaksiktornid kukkusid kokku puht juhuslikult ja kiiremini kui oodata võis, kõik muud sõjad ja asjad juhtuvad ikka puhtast igavusest ja mingit vandenõud otsida lihtsalt pole mõtet,sest me elame ju issanda eedeniajas ja aias,eksole.Nii,aga mis puudutab nüüd seda sitta,sodi ja mis kõike pasa nimedega asju uudistevoogudes, siis palun anna endale aru, et kui me kõik sinu maailma ümber saaksime olla sinule vastuvõetavas retseptis 1+1=1 just 1 poleks siin ka seda eneseväljendust?Mõtle ja sa saad aru, et konstruktiivne ja destruktiivne ei ole niisama väljamõeldud sõnad.Tõsiselt,ma ütlen sulle tõsiselt,kui sa suudad anda sellele mõttele vastuse, pääsed sa sellest tegelikust olukorrast kuhu sa ennast keerutanud oled.

 90. Liisu said

  Tead, Märt! Lugesin su jutukese läbi. Su tekstis on piisavalt soravust, aga tarkust vähe. Jutus on muidugi väike tõetera sees ja kohati tõi isegi muige näole, olenemata nendest roppustest. Seda aga kahjuks niikauaks kuni jõudsin kommentaarideni… Teisi oled kõva mees kritiseerima ja ahvideks nimetama ( oma enda facebooki sõpru muideks), aga kui keegi sind julgeb kritiseerida või teie arvamused ei ühti, siis võtad endale ei-tea-.kust- õiguse teda idioodiks või lolliks sõimata. Paistab ,et sinu väikeses maailmas kehtivad ainult “Sinu arvamus” ja ” vale arvamus”. Sellise suhtumisega oled Sa ise igati nõme inimene ja võiksid end ise keldrisse kinni panna nagu soovitasid mõtteterade jagajatele! Sest kõige suurem ahv ja idioot oled siin hetkel SINA!
  (PS! Ei ole ise mingi massiline facebooki postitaja/jagaja ja ei tundnud end sinu teksti lugedes puudutatuna, aga lihtsalt halb hakkas lugeda neid kommentaare ja sinu vastuseid)

  • Märt said

   Vastasin “silm silma vastu” printsiibil. Pean muidugi tõdema, et kui mingi eriti loll möla tuli, ei suutnud ennast tagasi hoida. Ei kahtese.

 91. fe.ce said

  Ma nõustun sinuga osaliselt kuidkui sa ei postita ka ei laigi igast sitta siis mis mõte sellel näoraamatul on ?Suhtlemisvahendeid on teisigi ning jutt jagamisest kollasest koerajt surnud lambast võib äkki mõnel debiilikule kuidagimoodi kasulik olla.

 92. Pjotr said

  Mõnes mõttes on tal tõsi taga, facebook ei ole mingi spammilevitamise koht ja tõesti mõnikord ajab inimeste lollus mind naerma, aga sellise postituse loomine pole ka päris see. Teinekord kasuta normaalset kõnepruuki.

 93. Joel said

  Kamoon mees, päriselt, võta nüüd natuke tuure maha. Sinu point on väga õige, vahepeal tekib endal ka tunne, et tahaks lihtsalt kõik selliste lolluste pärast läbi sõimata. Aga niiviisi kaob kogu su teksti mõte lihtsalt sõimu taha ära. Nagu üks eelnevalt kommenteerinu ütles: ”Palju lihtsam oleks Sul olnud kirjutada oma staatuseks “Ahvid olete!” Oleksid säästnud ennast pika jutu kirjutamisest ja asjad käiks samamoodi edasi, nagu praegugi, pärast seda avaldust.” Point on siin selles, et tegelikult jääb kogu sinu teksti sisu selle lolli ropendamise ja sõimu taha kinni. Mõned targemad inimesed saavad aru, et siin on mingi probleem tõstatatud, aga enamus vaatavad, et loll sõim, mis ma tast ikka loen. Lihtsalt soovitus: proovi keskenduda rohkem probleemile kui sõimamisele. Sind ei pruugi see soovitus üldsegi kottida, aga ma loodan, et see ikka midagi paneb liikuma. Jõudu ja jaksu!

  • Joel said

   Tahaks täpsustuseks öelda, et lugesin mõned eelnevad kommentaarid läbi ja sain aru, et sulle on juba enam-vähem kõik ära öeldud. Aga noh, eks kordamine ole tarkuse ema.

   • K. said

    Aga ega loll aru ei saa. Räägi või ära räägi, õpeta või ära õpeta, loll jääb oma lolluste taha kinni.
    Ainuüksi autori väljend “väärid hilist aborti” näitab juba, kui teismeeas autor veel kinni on. Eks tal ka veel aega arendeda…

   • Märt said

    Jah. Ainuksi see lause nitab, et olen teismeeas. Sest et “vrib surma” on tiskasvanutele sobivam. I bet you feel good.

 94. pohui said

  Mitte ei saa veelkord jätta sind valgustamata härrast nimega Jacque Fresco.Ole hea tutvu mehega, kes veel on elav legend sellest, mida inimene on võimeline looma ja endast edasi andma,lihtsalt andma.Kes pole mingisugune lollakas usuhullust separatist, vaid mõtlev indiviid.Vaatasin sinu videot jumalast ja kogu sellest plämast mida inimestele ajuloputuseks päevast päeva pähe aetakse, puhtalt selleks, et kogu “inimkond” koos oma “majandus langustega-tõusudega” toimiks edasi.Usulahke ainuüksi kristluses on pea 35 000 millest sina suutsid ette lugeda mõned.Tänapäeva inimestel on järjest vähem aega süveneda sellesse, mida nad jagades ja kommenteerides tegelikult korda saadavad.Kui tuleb mingi plärakas pildiga postitus, et mingi soomes tegutsev eesti tegelinski on ehitajad palgaga järjepidevalt megalt üle lasknud,siis kirjutavad nad kohe selle alla ja jagavad postitust silmapilk.Süvenemata, viitsida leida aega, viimaks ennast asjaga kurssi, kas ikka asi vastab tõele või ei.Toetutakse sellele, et minu hea tuttav jagas seda, järelkult teab mida teeb, jagan ka.Facebook ja kogu kontseptsioon peab läbi tegema räige taassünni.See mis seal praegu info edastamise võimaluste teel tehakse on laus kiirtee idiootsuse mülgastesse.Kui asi nii jätkub on meie lapselapsed ikka totaalsed debiilikud, kes ei oska isegi omavahel verbaalselt suhelda.Kindlasti tseki ka seda linki http://www.youtube.com/playlist?list=PLYDtDYFz6ulilW0TCm-L2x7C6Kwe6-gmK Zeitgeist.Vaata see 2 tundi ei tapa sind ära.Edasi mõtiskle selle üle, kuidas saad sina teha ise midagi ära selleks,et asjad nii hullud ei oleks.Lõpetuseks oleks tore näha sinu järgmist postitust kogu oma sisus ja pealkirjas stiilis:”Aga mis asi on tegelikult Facebook”.

  • Märt said

   Ma tean kes on Jacque Fresco, sest olen kõiki Zeitgeisti filme näinud. Ühes nendes filmides ütlebki Peter Joseph, kõike ei maksa kullana võtta. Sa pead aru saama ka sellest, et ka nende teoste puhul on tegu kallutatud materjaliga. Ja ma ei hakka sinu pedantliku meelehea nimel oma videos 35 000 ususekt ette lugema. Ei eksisteeri nõuet, mis määrab mulle ette, mitu näidet ma pean tooma. Kui tsiviilikud jõuavad piisavalt kaugele, läheb mässuks. Ajalugu kordub. Tore. Aeg muutuseks. Aga ma ei hakka levitama seepärast artikleid mingisugusest portaalist, mis on lähedal sellele, et näeb lumesajus vandenõud.

   Lõpetuseks: Ma ei hakka kirjutama artiklit “Mis on Facebook tegelikult”, sest see kuulub rohkem telegram.ee valdkonda. Las nemad tegelevad sellise propagandaga. Tahad olla avatud mõtlemisega? Alusta.

 95. pohui said

  Hea on see et sinust on mul nüüd vähemalt sott tõesti lõplikult selge.Enam iialgi ei hakka ma sinu kirjatükkide poole isegi mitte pikemalt vaatama.Enam iialgi ei hakka ma sinu juttu pikemat kuulama.Enam iialgi ei paku ma minusugusele inimesele tuge.Lõpetuseks,loen ma seda lehekülge oma elus siin viimast korda.Selle saavutasid.Ja sinu sellele postitusele järgnevat kommentaari ma ei vaata enam iial,mine selle teadmisega täna magama ja mõtle,et see mida sa tahtsid edasi öelda ei jõudnud, ega saa tõesti kunagi jõudma kohale iial inimesele, kes seda Sulle põhjustas…mis tunne on anda mitte midagi?Sa oled alles poisike.Alati on lihtne kõiki hukka mõista,aga kuidas oleks mõistmisega?Vot selleni sinu mõistus vist ei suudagi küündida.Sa ainult oskad provotseerida, andmata endale aru eesmärkidest, kui sul need üldse olemas on.Sa võtad järgmise kommenteerija käsile isegi sellise ettekäände põhjal et 1+1 on väidetavalt 2 aga sina oled valmis isegi sellest tegema vastuseks 3.Ausõna mul on oma eluga tõepoolest palju rohkemat peale hakata, kui sinusuguse tupikusse jäänud haritud “inteligendiga” vaielda teemal, kes see türa oli kes mõtles välja lause “kumb oli ennem kas kana või see kuradi türastand munnide muna”!Ausõna mine vittu oma mölaga.Ja kui sa tahad midagi saavutada siis tee vähemalt üks korralik kuradi kirjatükk selline,et viimane kui üks kommentaar on edasiviiv.Kus inimesed annavad sulle, mitte ei lähe endast välja.Kas see ongi sinu üks eesmärkidest, näha kas mõni läheb närvi?Kas see ongi sinu eksperiment,et näha kui kaugele on võimalik sõnadega minna?Kas sa soovid äkki kaugemale minna???Ja kui sa ennast nüüd kokku ei võta, siis võiksid vähemalt edaspidi endale rohkem aru anda, mida tegelikult teed!Internetis on inimesed,mees inimesed.Ära mängi oma “kõrge moraaliga” lolli vaid kasuta seda millekski kasulikuks.Sa oled tegelt ikkagi jumala vittus mees.Tõesti kahju on…aga mul nüüd südamest pohui

 96. Greete said

  Äärmiselt kahetsusväärne, et enamus inimesi julgeb internetis oma paikapanevaid kommentaare ainult veidrate varjunimede alt postitada. Kui omatakse seisukohta ja julgust see välja käia, võiks omada ka julgust seda enda nime alt teha. Suvalise Jänese, Aborigeeni või Kilbi valjuhäälne räuskamine tõsiseltvõetav ei ole.

  Teiseks, midagi mis mulle isiklikult veidi vastuolulisena tundub. Paljud kritiseerivad Märti mõnitava sõnavara pärast, samas ise kommentaarides samasugust sõnavara kasutades. Üks inimene oma isikut varjamata ei või sellist sõnavara kasutada, aga teine varjunime alt võib?

 97. mina said

  Õige! 100% paikapidav jutt, hale on lugeda kuidas mõni aina kirjutab: et olen nüüd tallinnas, lähen koju, söön burksi jne 🙂 õige jutt ja jagasin ka fb-s seda, nb igasugustest koerte ja kasside piltidest ja kleitide ja kingade jagamisest ma parem ei taha rääkidagi 😀

 98. Jaanika said

  Selle sissekandega nõustumine nõuab äärmiselt ühekülgset lähenemist probleemile, mida sa, Märt, väga kirevalt oled üritanud kirjeldada. Jah, ühest küljest üllatasid (ja mitte heas mõttes) mind ennastki varasemalt tuttavad, kes paistsid päevad läbi kirjeldama, mis ilm väljas on või kui keerulised on nende suhted kodus, tööl või mujal ning muud sellist. Kõiksugu jagamistest ja iga päev 15 suvalise muusikavideo lisamisest ma rääkima ei hakkagi, ka see oli ilmselgelt häiriv (ja need mängukutsed, need ma oleksin peaaegu unustanud). Kuid kui su esimesest lausest võis välja lugeda, et rõõmustad uue võimaluse üle, mis muudab lihtsamaks filtreerimise, mis su uudistevoogu jõuab ja mis mitte, siis on minu jaoks su ülejäänud pigem negatiivse alatooniga tekst mõistetamatu.

  Probleemi lahendamiseks on ka varasemalt olnud ju palju, mida ise ära teha – vaadata tõepoolest üle, kes sul seal “sõbralistis” on ning ei peaks olema, sest nende kirjatükid või muu tegevus häirib või võtta need pool tundi (huvi pärast küsin, kui palju võttis sul aega selle postituse kirjutamine?) ja käia need seaded üle, mis sulle üht või teist uudistevoogu lubavad või mitte. Jah, nüüd on see justkui lihtsam, aga kui miski inimest ikka niivõrd häirib, et ta selle kohta sissekande kirjutamiseks oma aega kulutab, ei mõista ma, miks ei valita probleemi lahendamiseks ise millegi ära tegemist, vaid toimub ilkumine teiste kallal (kusjuures inimeste kallal, kes on sinu listi saanud võimaluse astuda vaid tänu sinu enda nõusolekule), keda ilmselgelt sinu postitus ei muuda?

  Mind näiteks isiklikult huvitab vaid see, mis minu uudistevoogu jõuab ja ega sinna enam mingit jama ei jõuagi, sest ma võtsin kätte ja kulutasin need mõned hetked, et rämpspostitused sinna enam teed ei leiaks. Minu probleem lahenes, st kõik, mille ma ise sain lahendada, lahendasin (häirivast reklaamist saan Facebook’is lahti ilmselt vaid sealt lahkudes). Probleemist vaid rääkimine poleks mulle sellist tulemust andnud.

  Miks ma su postitust siis üldse kommenteerisin? Lihtsalt seetõttu, et see keskendub läbinisti kõige negatiivse välja toomisele, kuid ma ei leidnud üht lahendust, mille sa oleksid nende vältimiseks välja toonud ning mis sõltuks vaid ühest inimesest, keda sa kontrollida suudad – sinust endast. Seda, mida kõik teised, kes su pahameele on välja teeninud, ei peaks tegema, oli palju. Sinna lisaks ohtralt solvanguid.

  PS! See konkreetne postitus aitas mul veel ühe rämpspostitaja oma uudistevool peesitamast tabada, seega ma olen sulle siiski tänulik, et sa enda uudistevoo seadistamise asemel seekord aja otsustasid kirjutisele kulutada.

  • Märt said

   Ma vabandan, et sundisin sind oma aega raiskama, et mu postitust lugema pidid. Jrgmine kord ma oma oma arvamust ei avalda vaid olen nurgas vait. Muideks… Uus filtreerimisssteem on automaatne, selles oli minu esimese ligu mte. Ja ma oskan inimesi oma voos ra peita, kurat vtaks. Ma juhtisin neile inimestele lihtsalt thelepanu. Tegin seda negatiivses vtmes. Alati ei kida positiivseid ja negatiivseid klgi lbi. Maailm ongi selline udne koht tis spmmareid ja keskmisest robustsemaid blogijaid.

 99. midaiganes said

  Tähendab.. kui sa ei taha näha: pilte, quote, check-ine, mänge, staatuseid inimeste tegemisest ja üleüldse kuulda neist midagi – siis sul pole ka mõtet facebooki kasutaja olla. Delete account ja problem solved. Iisi.

 100. Evelina said

  Väga hea! 🙂

 101. Coros said

  Mul on hea meel, et leidsin koha, mis on tõestanud mu siiani võrdlemisi kerglast hüpoteesi – Inimesed võtavad asju liiga tõsiselt. Märt kirjutas tõde, enda tõde ja järgnes absurdne halin. Halin, mis jätab kommenteerivatest vingujatest mulje, nagu herr Koik oleks nüüd absoluutse tõega kõigile aanusesse lajatanud. Ei pea kogu esialgselt postitust nii kuradi tõsiselt võtma.

  “Tuletab meelde aega kui sa olid vähem munn ja mina rohkem inimene”
  Take care, mate.

 102. Sandra said

  Suures laastus olen kriitikaga päri, aga ma leian, et eesti keeles on sõimamiseks ka teisi sõnu kui “taun” ja “eit”.
  1) Sõna “taun” on meie slängikeelde tulnud sellisest haigusest nagu Downi sündroom ning minu arust on äärmiselt kohatu asetada tropid kohe samale tasemele nende vaeste inimestega, kes on selle sündroomiga sündinud;
  2) OK, tekstis on mainitud, et “eit” ei ole siinkohal mõeldud seksistlikuna, et seda võib kasutada nii meeste kui naiste puhul… Eit on vana naine – miks peaks seda sõna üldse sõimuna kasutama?
  Kokkuvõtlikult siis nii palju, et on tore, kui keegi on nii aus. Ja mulle tõesti meeldis see lugemine, ausalt. Lihtsalt kaks sõna jäid silma häirima. Muidu vahva, et see ka Facebookis nii palju kajastamist leiab, kuna olen ka ise sellele mõelnud, et kui tore oleks, kui mu Facebooki-sõbrad igasugu auhinnakampaaniates vähem osaleksid!

 103. nele said

  Ma ei viitsinud kommentaare lõpuni läbi lugeda, seega ei tea kas keegi on selle välja toonud.
  Ent – facebook on loodud juba sellisena, et viskab sulle ette ühise ringi inimesi, sest kõiki su 500 sõbra kõiki postitusi sa näha ei saa.. siis küsi endalt parem, miks sulle neid näidatakse? Üldiselt on need sinuga kõik seotud, nagu google- kõigil ei viska samu tulemusi ette sama sõna googeldades, vaid sõltuvalt sinu eelnevatest eelistustest ja otsingutest.

 104. Tädi Malle said

  Märdil on vägagi õigus!!! Olen tema poolt!

  • Vero said

   Jah, Märdil on õigus avaldada oma arvamust, ent tal ja temaga nõustujatel jääb puudu sallivusest, lõppude lõpuks on inimesel vabadus teha seda, mida ta ise soovib, nagu on ka õigus nendest inimestest FBis lahti öelda, kas siis news feedist või koguni sübralistist. Milles siis probleem, käime aga ringi ning vaatame asju ainult enda vaatenurgast, üritamata mõista või lihtsalt leppida, et kõik inimesed on erinevad. Mis sa üldse vahid seda FBi seina, mine välja ja veeda aega oma sõpradega, selle asemel, et seda tänapäeva sotsiaalmeedia tsirkust FBi seinal jälgida.
   Märdil tundub olevat seda teravust, et avaldada arvamust ning väidelda, ent ennekõike tuleb õppida tolereerima, siis näeb ehk ka edaspidist arengut.

   • Tädi Malle said

    Igal asjal on piirid…karda kannatliku inimese raevu, kaua võib. See ei ole päris normaalne. Ma nüüd kaldun teemast veits kõrvale, aga soovitan kuulata laulu…Räppar A Teesklus….kuulake laul lõpuni. Täitsa huvitav;)

 105. Liis said

  Oookei, roppusi on tõesti hulganisti ja mõni asi on üpriski julmade terminitega väljendatud, aga ma vist olen sinuga mingil sarnasel lainel ja sain siin ikka hea peatäie naerda! :’D

  Aus ja vahetu arvamuseavaldus. Ja üleüldse, nagu ma näen siin all paremal nurgas, on blogi pealkirjastatud “Märdi Kelder” nimega, seega why the hell on vaja tulla siia õigust taga ajama ja maailma päästma. Inimesed, kes te siin närvi läksite- te hoiaks palju-palju enda energiat ja aega ja hingerahu kokku, kui ei hakkaks iga sõna erinevate kontekstide, iseloomude, ajalugude ja definitsioonide vahel ringi loopima. Pole ju vaja. Üks ütleb oma arvamust niimoodi, teine naamoodi.

  Ausalt, on värskendav virtuaalmaailmas nn koperdada selliste tegelaste lehtedele, nagu see käesolev siin. Selle pärast, et KÕIK ei pea olema alati nii megadiip ja intelligentne ja läbimõeldud ja nii edasi. For real. Vahel ongi keskmisest rohkem ükskõik ja kui sind solvab kellegi sõnavõtt mingil teemal, kasutades mingeid sõnu, mis sinul seostuvad ei-tea-millega ja siis võtad seda nii isiklikult, et see keegi, suurele osale kommentaariumist, ma pakun, et täiesti võõras inimene ei mõelnud SINU tunnete peale oma isiklikku blogisse postitust tehes, siis noh.. cry me a river, build a bridge and get over it.

  peace!

 106. Liisi said

  Väga õige jutt 🙂 Kuigi jah, mõni ropp sõna ehk oli üleliigne (aga teksti mõte ju ei muutu) – ning üldjoontes on vahel ikka tore lugeda haritud inimese teksti: sõnavarast ja -kasutusest on kohe aru saada, et kirjutaja on elu jooksul mõndagi lugenud. 5+ =)

 107. Kirsika said

  Liitun su mõttemaailmaga! Tulebki otse öelda, aga siis muutuvad kurjaks, et sulle ei meeldi nende idiootlikud jagamised – närused paari eurosed “võidud”, lollid tsitaadid jne….läbi proovitud. 😀
  Aga mis puutub pealkirjadesse ja punktidesse, vaata oma alateemade pealkirju! 😉 Mis seal lõpus näed?

 108. Like said

  Äärmiselt hea tekst! Väga tabavalt ja vaimukalt kirjutatud. Oli ka aeg, et keegi selle välja ütleks! 🙂
  Nõustun kõigi punktidega ja omalt poolt lisaks veel laste kohta postitamise – ikka paarkümmend pilti korraga (näoilme ainult erinev) ja staatuseuuendused a’la “meie tibi (3-aastane) värvis oma küüned musta markeriga ära” või “meie tibul jälle hammas valutab”.

 109. samanta said

  vägagi nõustun viimase rasvalt trükitud lausega !!! 😀

 110. NB! said

  Argumentum ad hominem.

 111. […] on see artikkel ehk kuidas Facebookis vähem ahv olla. Kindlasti tekitab väga vastakaid emotsioone. Mina isiklikul […]

 112. Väike Müü said

  Jäi mainimata ka “Like ja fakt” staatused ning postitused, mille sisu on näiteks selline: Kui ma oleksin raudteel ja rong peaks tulema, kas sa tõmbaksid mind ära või laseksid mul rongi alla jääda? Kommenteeri ” Elu ” (kui tõmbaksid mu rongi eest ära) ” Surm ” (kui ei tõmbaks mind rongi eest ära). Lisa see ka enda seinale ja vaata kui paljud päästaksid sinu elu.

 113. G said

  Iga kuradi inimene kujundab enda Facebooki feedi ise. Kui teil on nii lambaid sõpru, siis ärge lihtsalt toppige neid enda seinale. “Sõbrana” võivad nad teil seal listis edasi olla, aga see ei tähenda, et iga jagamist, meeldimist, kommenteerimist või mille iganese pärast teil persed nii torgitud on, nägema peate. Ilmselgelt on igasuguseid lihtsameelsi kõik kohad täis, kuid vaata vaid, reaalses elus on tegemist väga vinge sägaga, eks, mis sest et ta facebookis selline tropp on, kes likeb või jagab piltidel olevaid sõnu.
  Ma olen oma silmaga tunnistanud iga punkti, mis teil välja toodud oli, härra Märt ja nendin puhtsüdamliku tõena ka oma sõprade kurja taaka, mille kergitab kõrgele jube spämm, mida nad tekitavad, kuid ajapikku on seda vähemaks jäänud. Loodan sama saatust ka teile.
  Loodan tulevikus näha arvamust, mis tõepoolest millegi reaalse kohta on, mitte selle, et sõber sai kiiremini kampaaniale jälile ning nüüd võitis endale uhke pileti laupäevaõhtusele peole.

 114. Kolja said

  Osas jutus on tõe tera sees aga osa on ilmselge tähelepanu vajadus ning liialdus aga proovi veel !
  Lugupidamisega . Onu Kolja

 115. Niisama said

  Minu arust see jutt täitsa tõeteri täis. On tõesti veitsa ropp. Aga no mis seal ikka. Lihtsalt müts maha, et sa üldse viitsisid enda aega raisata ja see jutt kirja panna 😀 Ja noh… eriti naljakas oli neid kommentaare lugeda. Jätkake samas vaimus. Mul ka põnevam 😀

 116. Risto said

  Samamoodi nagu nemad otsid ka sina tähelepanu, selline mulje kahjuks jääb. Mõttetu postitus.

  • Märt said

   Loll mulje sellisel juhul. Ausalt. Ja see kui mttetu mingi asi on vga kahtlase vrtusega hinnang. Kui sa vtsid aega, et kommenteerida, pidi see sulle kuidagi korda minema. Kui ei linud, poleks kommenteerinud.

 117. […] https://martkoik.wordpress.com/2013/04/09/kuidas-facebookis-vahem-ahv-olla/ – Sain natuke huvitavamat lugemist ka. Muidugi, nagu on öeldud inimese blogi kirjelduses on mõningad liialdused ja ainult tema arvamused aga nii mõnelegi tuleks siit lugeda välja enda tundemärke! Ja sain teada mida ise ka vähem teha […]

 118. Tiit said

  Õige jutt!Ma olen samal arvamusel ja ajab närvi lihtsalt et kui tulen facebooki siis nagu otseses mõttes muud olulist nagu polegi kui on ainult uued pildid ja igasugust saasta jagatud!ja eriti need pildid mis räägivad armastusest ja sellisest pasast!Nu tõesti kedagi ei koti et sellised asjad sind tõmbavad ja siis ka veel mingid staatuse uuendajad!Tõega mõtlen varsti et peaks FB-ki ära kustutama kui seal inimesed ainult saasta toodavad!ja muidugi siin mingid halajad ka veel kälisevad!See tüüp rääkis õiget juttu!

 119. Everyday Normal Guy said

 120. Kike said

  Puhas kuld ! Tore ,et lõpuks leidus keegi ,kes sellest pasaepideemiast kirjutas ,mis facebookis tegelikult toimub . Olen igaljuhul nõus !

 121. Teadja said

  Ole hea ja tee aborti ning siis mõtle korra uuesti, kas sellist asja tasub kellelegi soovida. Sul pole halli aimugi mida selline asi tähendab!

 122. Mauno said

  Kuidas facebookis vähem ahv olla? Ole vähem facebookis.

 123. kk said

  On ikka mõnel viitsimist selliste “eksistentsiaalsete murede” peale mõelda, nii pikalt arutleda ja kaks kuud jutti veel kommentaariumis sõda pidada.
  Oma arvamus on sul olemas, mis on suurepärane, aga mingeid eriti põhjapanevaid argumente sa ei too, ei postituses ega kommentaariumis, kargad lihtsalt ropult peale. Argumenteerimist soovitan veel natuke harjutada, aga küll sa hakkama saad, harjutamine teeb meistriks. Järgmine kord mingit teksti kirjutades ürita asja ka läbi teise inimese silmade näha, tundud intelligentsem.

 124. kk said

  A, muidu tänuväärt on see, et oma viimases lõigus sa ikka lubad noil inimestel ka tegutseda. Kartsin juba, et paned täieliku keelu peale. Aga väga suuremeelne sinust.

 125. Alex P. said

  Ma olen mees, ma vahel sheerin ka mingi lampi kama, ma vahel panen ka laike, ma vahel postitan ka mõttega “teksti” või “meme” pilte. Big effing deal. Selline on sotsmeedia suhtlus tänapäeval. Sama lugu oli ka 20 aastat tagasi aga siis pidime sõbra külla kutsuma, kui tahtsime naljakat pilti näidata, pidime üle hoovi karjuma, kui neile oma tegemistest teavitada tahtsime ja pidime kirja saatma tigupostiga, kui nad kaugemal elasid. Sama teema, lihtsalt ajaliselt kiirem.
  Mind aga huvitab see, et miks sa oma sõpru ahvideks sõimad? Suht pseudoprobleem ’imho’, kui sul kogu list on täis inimesi kes sulle ei meeldi või keda sa tegelikult ei tea. Get over it, või tee vajalikult korrektuurid 🙂 Samuti on võimalik “spämmivaid” sõbrakesi alati oma infovoolt eemaldada, ilma et sõprussuhe katkeks ja sinu sein kannataks.
  Nii et südamlik soovitus, vähem “Käi perse Eesti” stiilis vannabii mölinat habemega teemal ja mõtetud veebiruumi saastamist tühja-tähjaga ning rohkem tegusid!

  PS! Ropendamine pole aususe märk, ropendamine on enesekontrolli ja elementaarse viisakuse puudumine!

  Rahu sulle südamesse! 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: