Märdi Kelder

Mul on keldris igasugust värki…

 • Follow Märdi Kelder on WordPress.com
  • 104,151
 • Advertisements

Unistus mugavama tuleviku suunas…

Posted by Märt &emdash; 01/05/2013

Küsimus. Mitu kliendikaarti sul kokku on? Minul on kolm. Aga mu isal, kes on kliendikaartide maailmameister, on rahakotis mitu kilo plastmassi. Lisame sinna pangakaardi, juhiloa, ID-kaardi. Siis tuleb juba sularaha kuhu arvestame ka metallraha, mis on täielik needus. See kõik on ebamugav, aga inimene on sellega harjunud. Iga poekett pakub oma klientidele uut kaarti, millega säästad kartulimoosi ostes kuus senti, kusjuures iga ostu pealt teenid 0,43% krediiti mida saad iga kuu eelviimasel päeval arve maksmiseks kasutada. Säästmine on hea, aga säästame siis kõik koos juba selle plastmassi tootmise koha pealt.

Oleks jube vahva, kui kogu see kaardimajandus koonduks ühe kaardi peale. Kogu info oleks näiteks meie ID-kaardil. Kui SaastaMarket pakub sulle oma kliendikaarti, annad sa neile hetkeks oma ID-kaardi, mille nad oma süsteemi registreerivad ja ongi kõik. Mõne inimese puhul oleks see seitsme (või enam) kaardi asendamine ühega. Mugavam? Muidugi.

Läheme samm edasi ja laseme fantaasial lennata. Kõik pangad tulevad süsteemiga kaasa. Juhhei, nüüd on ID-kaart ka maksmisvahend. Lisame sellele hunnikule veel ühistranspordikaardid ja kõik muud loomad. Ühesõnaga… Hüvasti kliendikaardid, juhiluba, validaatorid … Hüvasti KÕIK magnet- ja kiipkaardid. Tere üks universaalkaart.

Kuna meie ühiskond pole juba ammu anonüümne, pole probleem kui keegi kusagi teab, et sa oled mõne sekspoe püsiklient. (Jään ootama keskmise netikommentaatori lausdebiilset järeldust)

Siit edasi läheb asi väga ulmeliseks. Kui soovid reaalse maailma piiridesse jääda, ära edasi loe.

Selline tore mängufranchise nagu Mass Effect sisaldab endas täiesti geniaalset seadeldist nimega Omni-tool. Miks geniaalne? Sest ta sisaldab endas kõike eelmainitut ja enamgi veel. Lisaks sellele on tegu veel pisikese arvutiga, mis on sinu ID-ga seotud. Mitte ainult isikuandmete, vaid su DNA-ga, ehk siis seda ei saa ära varastada. Tõsi küll, tegu on täieliku futurismiga, sest kogu kasutajaliides on puutetundlik hologramm. Iga hetk saab selle esile manada, et oma kontojääki vaadata ja siis oma sõbrale helistada sest see raip on ka faking telefon kui sa seda soovid. Lähed poodi ja sulle pakutakse kliendikaarti? “Käi vittu!” ütled sina ja lased oma omni-tool’ile selle funktsiooni programeerida. Järgmine kord, kui oma mõnusalt seadmelt arvet tasud, tegutseb programm automaatselt. Ja kurat võtaks… Paljudel on nii suur probleem, et : “Google teab su asukohta!” Nojah, aga kui ma metsa ära kaon, siis tuleb see abiks. Eriti kuna Omni-tool ei vaja laadimist sest ta on seade arvutimängust. Ei mingit rahakotti, telefoni, tahvelarvutit – OMNI-TOOL

Tegelikult on kogu selle jutu põhimõte selles, et vahepeal võiks võimsamate relvade ja suuremate autode pealt raha liikuda selliste asjade suunas. Realiseerige vähemalt see “universaalkaart” kui puutetundlik hologramm on liiga suur soov.

Advertisements

4 kommentaari to “Unistus mugavama tuleviku suunas…”

 1. Greete said

  Jah, aga kui see üks universaalkaart kaob või varastatakse, eriti välisriigis olles, oled jamas.

 2. Liisu said

  Iseenesest Prisma juba kasutab püsikliendi tuvastamiseks ID-kaarti. Päris mugav on, aga kahjuks pole seda prosmas eriti mõtet kasutada, sest ei saa soodust, aga liikmelisuse saab täiesti ilusti tuvastada. 🙂

 3. Krissu said

  KIIP

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: