Märdi Kelder

Mul on keldris igasugust värki…

 • Follow Märdi Kelder on WordPress.com
  • 104,250
 • Advertisements

7 levinumat viga tee valmistamisel

Posted by Märt &emdash; 23/12/2016

Me elame arenenud riigis, kus tee on kõigile kättesaadav. Me ei saagi aru, kuidas see meile kappi jõuab, aga järsku – seal ta ongi ja me lihtsalt lepime sellega. See selleks. Ühel hetkel on vaja meil teed teha.  sest et kohv on otsas ja siis me hakkame seda tegema. Aga tuleb välja, et paljud eestlased ei oska üldse teed teha. Nii väidab täiesti usaldusväärne uuringuagentuur clickbaitarticles.ru.

Siinkohal tuleme me eestlasele vastu ja  toome välja 7 suurimat viga mida teevalmistajad teevad. Peamiselt sellepärast, et meil pole häid teemasid millest kirjutada, aga klikk peab kuskilt ometigi tulema. Siin need vead igatahes on:

1. TEHAKSE HOOPIS KOHVI
See on väga levinud probleem (vist). Eestlased on harjunud kohvi jooma ja võivad kogemata vanast harjumusest endale endiselt kohvi valmistada. See on aga suur viga, kuna teadlased on tõestanud, et kui valmistada kohvi, siis valmib kohv, mitte tee. Kui suudate seda meeles pidada, olete juba teel tee juurde.

275px-a_small_cup_of_coffee

2. VESI KALLATAKSE TASSIST MÖÖDA
Kui teekott on tassis juba ootamas, on vaja peale kallata vaid vesi. See on koht, kus tihtipeale tehakse viga, et vesi kallatakse tassist mööda. See toob endaga kaasa väga keeruka olukorra, kus vesi on teepakist eraldatud ning seetõttu ei saa tee valmida. Siinkohal on SOOVITUSLIK proovida uuesti. See tähendab siis uue vee keetmist ja seekord selle tassi kallamist. Alternatiiv oleks teepakki vastu veeloiku hõõruda, kui sellisel juhul võtab tee pindalaliselt rohkem ruumi ja selle joomine on raskendatud. Kallake vesi tassi.

puddle

3. TEHAKSE VALE TEED
See on seotud esimese punktiga. Võib juhtuda, et tehakse täiesti vale tee. Levinuim eksimus on see,  et tehakse sidrunitee asemel tavalist musta teed. Lisaks sellele eksisteerib veel inimesi, kes teevad köömneteed. Minge ravile. See ei ole tee. See on mingi leovesi.

earl-grey-leaf-tea-2000874_2

4. TEED EI JOODA
Võib juhtuda, et tee tehakse valmis ja siis jääb ta kapiäärele ootama. Selles võib olla süüdi hajameelsus, mis omakorda võib viidata mingisugusele psüühilisele häirele. Loomulikult võib selles süüdi olla ka mõni külaline, kes oma saabumisega võib mõtted mujale viia. See on koht kus saate oma sõprussuhted ümber mõelda. “Kas sõber või tee?” ei ole üldse nii absurdne küsimus, kui seda väidab olevat meie peavoolumeedia.

stock-photo-old-unfinished-cup-of-moldy-coffee-with-soft-shadow-on-over-white-clipping-path-without-shadow-67828117

5. TEELE PUHUTAKSE LIIGA KÕVASTI PEALE
Jah, teevesi peab olema kuum. Külma veega teed ei tehta. Aga fakt on selles, et kuuma teed juues võib suu ära põletada. (Kui väga kiiresti juua, siis võib isegi põis põletatud saada) Siin on üks suur viga kerge tekkima. Nimelt liiga kõvasti teele peale puhumine. Vale tugevuse puhul on oht tass tühjaks puhuda ning seeläbi peab teed uuesti valmistama hakkama. Oht on ka, et kuumad pritsmed lendavad puhujale näkku. See on valus. Tuleb leida õige tugevus. Tee võiks õrnalt lainetada ja mitte üle tassi ääre minna. Alternatiiviks on tassist eemaldumine, et tee saaks rahulikult jahtuda. (Tassist eemalduda tuleks siis, kui tassist kinni ei hoita. Vastasel juhul kukub tass maha.)

95192

6. TEEKOTT ON LIIGA KAUA VEES
Tee peaks reeglina olema tume. Heledus tähendab, et tee on lahja. Aga parem juua lahjat teed (või kanget vett -toim) kui juua liiga kanget teed. Kui teekalts on vee sees liiga kaua, läheb tee liiga kangeks ja selle joomine jääb eluks ajaks meelde. Silmad on tunde punnis ja süda peksab. Ilmselt.

black water in glass

7. TEED EI TEHTA
Suurim viga tee valmistamisel. Tee ei saa valmis, kui teed ei tehta. See on teaduslik fakt. Sellele on raske vastu vaielda.

empty-cup

Loodame, et saime teid aidata, et teie teevalmistamine mööduks edaspidi valutult. Tee on oluline osa meie igapäevasest elust. Joogem teed ja olgem avatud mõtlemisega.

Advertisements

3 kommentaari to “7 levinumat viga tee valmistamisel”

 1. drklrdstn said

  See on kõige rumalam artikkel, mille otsa viimasel ajal komistanud olen. Hea töö!

 2. […] P.S. Tegin just tassi kohvi, istusin maha ja … sain internetist teada, et olen oma elu valesti elanud. […]

 3. Lilith said

  Artikli lõpus on muidugi kohvi reklaam.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: