Märdi Kelder

Mul on keldris igasugust värki…

 • Follow Märdi Kelder on WordPress.com
  • 102,287

Kommenteerijale

See leheküljeke siin on eeskätt neile, kes tahavad minu postitusi kommenteerida.

Kuna inimeste maailmavaated on erinevad, siis tuleb ikka ette eriarvamusi minu ja lugejate vahel. Tihtipeale aga juhtub nii, et mõni staažikas Delfi kommentaator arvab, et võib siia leheküljele sitale tulla. See pole nii. Seepärast peangi oluliseks, et annan teile teada, mida minu blogis kommenteerimine tegelikult tähendab.

 • Sinu negatiivne kommentaar on diskussiooni algus. Ära tule siia, et kirjutada kommentaar ja seejärel see unustada. See on samaväärne, kui oma kõrvad kinni suruda ja “Lalalalalala” laliseda, et sa vastaspoolt ei kuuleks. See on lapsik.
 • Kui sinu negatiivse kommentaari eesmärk on autorit või kirjutist solvata, on ilmselgelt tegu harimatu debiilikuga, kes ei suuda oma emotsioone vaos hoida ja on sunnitud solvanguid sülgama. Loomulikult võib probleem olla ka patoloogiline.
 • Kui sinu kommentaar on positiivne ning sisaldab mõnd kõneainet väärivat punkti, siis on samamoodi tegu diskussiooni algusega, millel võiks mõnda aega silma peal hoida.
 • Kui sinu kommentaar on lihtsalt kirjutist kiitev ja ei sisalda muud infot / küsimust, võtan seda kui komplimenti.
 • Loe kommentaare! Väga tüütu on, kui sa hakkad kirjutama mulle vastuväiteid, mida keegi teine juba teinud on. Vii end asjaga kurssi.
 • Vastan sulle samaväärse stiiliga. Kui sa kirjutad: “Sa oled faking debiil, et nii arvad.” Siis on mul õigus sulle vastata: “Sa kuradi mannetu veis ei oska mulle isegi vastuargumenti anda, idioot.” Võib ka juhtuda, et lihtsalt kustutan kommentaari, kuna see tegelikult ei aita mitte kedagi. Kui soovid viisakat vastust, kirjuta ise ka viiskakalt.

 

 

Kommentaari kirjutamisel tuleb abiks ka Graham’i eriarvamuste hierarhia.
Reeglina on enamus eriarvamusi siin blogis “ad hominem” tüüpi. Oleks tore, kui kolme alumist stiili ma ei näeks. Siis on selline tunne, et vaidlen mõtlevate inimestega.

Advertisements

Üks vastus to “Kommenteerijale”

 1. Jaagup said

  tere

  sul on väga lahe blogi ja huvitavad mõtted

  ilusat õhtut

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: